DE | EN | FR | RU
WYSZUKIWANIE

Ochrona ptaków

Stworzona przez firmę Europoles ochrona dla ptaków wykorzystywana przy słupach linii napowietrznych bazuje na tworzywie sztucznym wzmocnionym włóknem szklanym. „Ochrona ptaków” realizowana jest poprzez izolowanie miejsca. Jest doskonałym rozwiązaniem przy wprowadzeniu systemów przewodzących napięcie oraz podczas wymiany słupów drewnianych.

 

Ochrona ptaków to zastosowanie tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym powstałego w procesie laminowania z  włókna szklanego i żywicy poliestrowej. Proces produkcji umożliwia pełne pokrycie i izolację wiązki, co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. Tego typu ochrona ptaków wyróżnia się wysoką wytrzymałością przebicia (testowane przez VDE 0303, część 21). Dzięki dodatkowemu lakierowi na powierzchni możliwe jest osiągnięcie   wyższej stabilności promieniowania ultrafioletowego i lepszej ochrony przed innymi czynnikami.

 

Materiał ten jest odporny na korozję i ognioodporny, nie potrzebuje konserwacji. Koszty pielęgnacji i utrzymania są eliminowane. Rozwój ochrony ptaków za pomocą tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym, dokonano w porozumieniu ze związkiem ochrony przyrody Niemiec (NABU).

Państwa osoba kontaktowa

Katarzyna Matoga
Katarzyna Matoga, Asystent Zarządu

Państwa osoba kontaktowa

Zbigniew Graczyk
Zbigniew Graczyk, Kierownik Działu Energetyki

Tel. +48 34 36 02 423,

Tel. kom. +48662195233. 

zgraczyk(at)europoles-kromiss.pl